
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 190 Ω |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Multiplexer Switch IC |
| Interface | |
| Output Current | |
| Number of Circuits | 3 |
| Bandwidth | 120 MHz |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 6 V |
| Output Type | |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Channels | 3 |
| Turn-On Delay Time | 245 ns |
| Turn-Off Delay Time | 160 ns |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | 40 ns |
| High Level Output Current | 25 mA |
| Low Level Output Current | 25 mA |
| Logic Function | Demultiplexer, Demux, Multiplexer, Mux |
| Number of Inputs | 6 |
| Supply Type | Dual, Single |
| Throw Configuration | DPST |
| Number of Outputs | 3 |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Fault Protection | |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| On Resistance (RON) | 190 Ω |
| Current Limit | |
| Configuration | 3 x 2:1 |
| -3db Bandwidth | 120 MHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
